Mistrzostwa Polski w biegu alpejskim 2020

Dużym sukcesem dla Michała Piątka okazał się start w Mistrzostwach Polski w biegu alpejskim, które rozegrano w Wiśle-Łabajowie 15 sierpnia. Zawodnik CKS Budowlani zdobył złoty medal w kategorii U-18.

Przebywający na obozie sportowym w Wiśle zawodnicy Częstochowskiego Klubu Sportowego Budowlani wystartowali w Mistrzostwach Polski w biegu alpejskim, które rozegrano podczas Biegu na Stożek.

Michał Piątek zwyciężył w kategorii U18 MP w biegu alpejskim (fot. Lekkoatletyka.net.pl)

W imprezie tej wzięło udział 5 zawodników i zawodniczek CKS Budowlani Częstochowa. Doskonale zaprezentował się Michał Piątek, który w swojej kategorii wiekowej U18 wywalczył złoty medal Mistrzostw Polski. Jego czas to 30 min i 9 sek. Następnego zawodnika na mecie wyprzedził o ponad 40 sekund. W tym samym biegu Dawid Kiszka zajął 6. miejsce wynikiem 34,01 min. Wśród kobiet Anna Lizińska zajęła 4. miejsce – 38,17 min, a Ewa Bambynek była 6. – 39,56 min. Startujący w kategorii młodzików, czyli U-16 Mikołaj Borawski na dystansie 2 km zajął 5. miejsce czasem 12,08 min.

Zwycięzca kategorii U20 – Kajetan Przestrzelski był klasą dla siebie. Następnego rywala ze swojej kategorii – Wojciecha Klimka wyprzedził o ponad 2 minuty, a trzeciego na mecie – Dariusza Jarosza o ponad 3. Zwycięzca kategorii U18 Michał Piątek z CKS Budowlanych przybiegł na metę 55 sekund za Przestrzelskim i wyprzedził srebrnego medalistę tej kategorii Jakuba Strzelczyka o 40 sekund. Brązowy medal zdobył Szymon Szromba, debiutujący w biegu górskim podobnie jak zwycięzca tej kategorii. Zaciętą i wyrównaną walkę stoczyły zawodniczki kategorii U20. Jeszcze 200 m przed metą prowadziła Agnieszka Lubowska, ale jak sama powiedziała na mecie zaatakowała zbyt wcześnie i nie była w stanie przeciwstawić się na finiszu Zuzannie Latańskiej i Monice Węgrzyn, które w tej kolejności wbiegły na metę. W kategorii U18, podobnie jak w roku ubiegłym zwyciężyła Regina Piechowska, a za jej plecami walkę o srebrny medal stoczyły Aleksandra Sot i Aleksandra Karolczuk. Walkę tę wygrała bardziej doświadczona w górskich zmaganiach Sot.

Kategoria U16 miała trasę prawie trzykrotnie dłuższą, ale znacznie trudniejszą – 2,0 km + 229 m przewyższenia. Zaciętą walkę stoczyli zawodnicy, a złoty medal zdobył debiutujący w biegu górskim Maciej Lachowski, srebrny Marce Seremak, a brązowy – Artur Petrosjan. Wśród zawodniczek dominowała 14-letnia Eliza Galińska (tylko czterech zawodników było szybszych od niej), o 54 sekundy przed drugą na mecie Aleksandrą Strzelczyk. Brązowy medal dość nieoczekiwanie zdobyła zawodniczka klubu organizatora UKS Diament Godów Karolina Tyman. Wśród dziewcząt tej kategorii dominowały 14-latki, natomiast wśród chłopców 15-latkowie. W kategoriach U16 i U18 klub UKS Olimp Kozienice wywalczył 4 srebrne medale.

Organizatorem imprezy był UKS Diament w Godowie.

Pełne wyniki pod tym linkiem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: