96. PZLA Mistrzostwa Polski Włocławek, 28-30 sierpnia 2020

Podczas rozegranych we Włocławku MP o medale walczyli reprezentanci CKS-u Budowlanych. Brązowy medal w chodzie na 10000 m zdobył Jakub Jelonek, natomiast w biegu na 1500 m piąte miejsce zajął Oliwier Mutwil.

Przez trzy dni we Włocławku trwała walka o medale 96. Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce. Spośród reprezentantów CKS Budowlani Częstochowa najlepiej spisał się Jakub Jelonek, który zdobył brązowy medal w chodzie sportowym.

Dystans 10 km Jakub Jelonek pokonał w czasie 41:50,31, co dało mu brązowy medal. Na mistrzostwach z dobrej strony zaprezentował się też Oliwier Mutwil. W biegu na 1500 metrów po bardzo pasjonującym finiszu zajął 5. miejsce z czasem 3:57,21 min. Przy tej okazji warto dodać, że ustąpił takim zawodnikom jak Marcin Lewandowski, Michał Rozmysł czy Mateusz Borkowski, którzy zdobywali już medale w wielu imprezach międzynarodowych.