Mistrzostwa Województwa Młodzików

Dwudziestu dwóch młodych lekkoatletów CKS Budowlani Częstochowa w kategorii wiekowej  U 16 wzięło udział w Mistrzostwach Województwa Śląskiego. Organizatorem imprezy był Piast Gliwice.

Zawodnicy CKS zanotowali sporo osiągnięć zdobywając 10 medali (3 złote, 4 srebrne, 3 brązowe). Gwiazdą pierwszej wielkości była Nikola Lewandowska, która wywalczyła dwa medale. W rzucie młotem złoty, a chwilę później w pchnięciu kulą srebrny. Jej wyniki odpowiednio w młocie 39,69 metra oraz w kuli 12,13 m to nowe rekordy życiowe. Złote medale zdobyli również Hubert Woźniak w biegu na 1000 m z przeszkodami – 3:04,20 min (rek. życiowy) oraz Maciej Dyja w pięcioboju – 2473 pkt (rek. życiowy).  Na drugim stopniu podium stanęli również: Frączyk Piotr 100 m – 11,72 s (rek. życiowy), Szymon Stradomski w rzucie oszczepem – 32,27 m (rek. życiowy), Aleksandra Włodara w rzucie oszczepem – 27,17 m (rek. życiowy). Brązowe medale zdobyli: Julia Trąbczyńska 300 m przez płotki – 49,59 s, Zuzanna Gradoń 2000 m – 6:52,21 min, Martyna Cendrowska 1000 m z przeszkodami – 3:20,38 min.

Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom serdecznie gratulujemy!