I Ogólnopolski Mityng Lekkoatletyczny – Częstochowa 20.06.2020

CKS Budowlani był organizatorem I Mityngu Lekkoatletycznego, który odbył się na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym. W tej nowej sportowej rzeczywistości w zawodach wystartowało blisko 150 zawodników z 13 klubów.  W śród nich ponad 30 lekkoatletów CKS Budowlani. 

Rywalizacja odbywała się w 10 konkurencjach  (biegowe od 100 m do 1500 m oraz techniczne: skok w dal i wzwyż) kobiet i mężczyzn. W zawodach tych można było uzyskiwać minima uprawniające do udziału w Mistrzostwach Polski we wszystkich kategoriach wiekowych.  Spośród zawodników CKS Budowlani najlepiej zaprezentowali się: Michał Piątek, który zwyciężył w biegu na dystansie 1500 m wynikiem 4:05,76 min. Drugi był Rafał Formicki – 4:08,50 min.  Wśród kobiet na tym samym dystansie drugie miejsce zajęła Ewa Bambynek z czasem 5:05,01 min a trzecia do mety dotarła Anna Lizińska 5:09,35 min. W skoku w dal bardzo dobry wynik uzyskała młodziczka Maja Jundził – 5,02 metra co jest jej nowym rekordem życiowym.  W biegach na 400 m przez płotki, zarówno w śród kobiet jak i mężczyzn zwyciężyli Nina Muszyńska oraz Radosław Bartłomiejczyk. Benedykt Baryś zwyciężył na 100 m – 11,17 sek. Mikołaj Borawski zajął I miejsce na 600 m w czasie nowego rekordu życiowego – 1:33,41, Piętnastoletni Kacper Obrzut uzyskał bardzo dobry wynik na dystansie 300 m – 38,63 co jest również jego rekordem życiowym. Pełne wyniki znajdują się pod tym linkiem.

Również wielu innych zawodników CKS Budowlani uzyskało w tych zawodach wiele cennych wyników lepszych lub zbliżonych do rekordów życiowych, co wskazuje, iż pomimo ogromnych perypetii związanych z pandemią w naszym kraju bardzo systematyczne trenowali przygotowując się do sezonu. Ogromna zasługa w tym to oczywiście praca trenerów, którzy pomimo ogromnych problemów finansowych i organizacyjnych systematycznie realizowali programy szkoleniowe.

Następne mityngi Częstochowski Klub Sportowy Budowlani organizuje 27.06.2020 oraz 04.07.2020.

Poniżej galeria zdjęć autorstwa Dominika Błaszczyka

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: